MATSALSMÖBEL, 7 delar, chippendalestil, 1900-tal.

496739. MATSALSMÖBEL, 7 delar, chippendalestil, 1900-tal.

Bonad björk. Skuren dekor med claw on balltassar.
6 stolar, bord med 2 skivor. Löstagbar sits med klädsel av blårandigt tyg.
Bordets mått utan skivor 140 x 80 cm, höjd 77 cm.
2 skivor á 40 cm.

Slitage på bordsskivans ena sida, i övrigt bruksslitage och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 skivor á 40 cm.

Antal besök: 625