GLASSERVIS, 13 delar, Olle Alberius, Orrefors, Ingrid Nilsson, Fyrklövern AB.
496617. GLASSERVIS, 13 delar, Olle Alberius, Orrefors, Ingrid Nilsson, Fyrklövern AB.
12 st likörglas, höjd 12,7 cm, samtliga glas med motiv av olika sorts blommor samt olika årtal, 1979 - 1990.
1 st karaff, höjd inklusive propp 27,9 cm, signerad Orrefors Olle Alberius.
Ett glas med nagg, karaff med minutiösa nagg undertill.