FRIMÄRKSALBUM, 5 st, Tyskland samt Sverige, 1900-tal.

496614. FRIMÄRKSALBUM, 5 st, Tyskland samt Sverige, 1900-tal.

4 st frimärksalbum för tyska frimärken, märkt KA BE, Göppingen. KA-BE briefmarkenalben-verlag volkhardt & co.
Bl.a för Altdeutschland, Deutches reich, sowjetische zone samt gemeinschaftsausgaben amerikanische, britische und sowjetische besatzungszone.
1 st frimärksalbum för svenska frimärken, lechtturm lighthouse faro phare, lechtturm albenverlag paul koch KG.

Tyska frimärksalbum utan frimärken, enstaka frimärken i svenska albumet.

Stämplade samt ostämplade frimärken i det svenska albumet. Album i gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 174