UNBEKANNTER KÜNSTLER. Naken med spegel, olja på duk.

496466. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Naken med spegel, olja på duk.

Rysk konstnär omkring 1930/40 Naken med röd spegel och tyg, olja på duk mot grå bakgrund, monogram i röd färg nere till vänster. Höjd 37 cm Bredd 27 cm.

i gott skick med tecken på åldrande, små repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Deutsch Auctioneers
Antal besök: 1 442