CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

496311. CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med valnöt och valnötsrot. Beslag av mässing. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. En låda över samt tre lådor under skrivklaff. Längd 91. Bredd 50. Höjd 140 cm.

Skrivklaff och övre låda låst, nyckel saknas till dem. Slitage. Torrsprickor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 373