SOFFBORD, "Triva Dura", Algot Törneman och David Rosén för Nordiska Kompaniet, 1950/1960-tal.

496194. SOFFBORD, "Triva Dura", Algot Törneman och David Rosén för Nordiska Kompaniet, 1950/1960-tal.

Emaljerad skiva.
Längd 136 cm, bredd 56 cm, höjd 48 cm.

Ytrepor och slitage samt träsarg med skavmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Emaljerad skiva.

Antal besök: 767