UNBEKANNTER KÜNSTLER. Tsar Nikolaus II (1868-1917) färglitografi, signerad J. Lapina.
496049. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Tsar Nikolaus II (1868-1917) färglitografi, signerad J. Lapina.
Tsar Nikolaus II (1868-1817) Frablitografi på papper i uniform med medaljer och pälskrage mot grönbrun bakgrund, signerad längst upp till vänster och inskriven på kyrilliska och franska längst ner på bilden. Tryckt av J. Lapina omkring 1912. Höjd 71 cm Bredd 49 cm.
I gott skick med en liten tår på övre vänstra marginalen.