JOAN MIRO. EFTER. ”Oiseau - Ucecello”. färglitografi.

495980. JOAN MIRO. EFTER. ”Oiseau - Ucecello”. färglitografi.

Joan Miro (20.04.1893 Barcelona - 25.12.1983 Palma de Mallorca); färglitografi på papper med mjukpappersskydd, signerad i tryck nere till höger, inskriven på baksidan, oramad. Mått ca. Blad 51,5 x 37 cm.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

HannoVerum
Antal besök: 563