Joan Miro (20.04.1893 Barcelona - 25.12.1983 Palma de Mallorca); färglitografi på papper med mjukpappersskydd, signerad i tryck nere till höger, inskriven på baksidan, oramad. Mått ca. Blad 51,5 x 37 cm.