SNUSDOSOR, ett par, silver, bl.a. Karlskrona, 1861, vikt 126 gram.

495934. SNUSDOSOR, ett par, silver, bl.a. Karlskrona, 1861, vikt 126 gram.

Två snusdosor varav den ena med graverad dekor stämplad år 1861 av Peter Anderas Thomasson (verksam 1832-1864 i Karlskrona). Den andra med skada stämplad C.N.

Ålderslitage.
En snusdosa med gammal lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålderslitage.

Antal besök: 5 504