LJUSPLÅT, koppar, monogram Carl XIV Johan, 1800-tal.

495453. LJUSPLÅT, koppar, monogram Carl XIV Johan, 1800-tal.

Med text Carl Johan utnaevnt til kronprins i Sverige, 1810.
Två ljusarmar.
Höjd ca 54 cm.

Slitage, lagningar, en av upphängningarna senare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Två ljusarmar.
Höjd ca 54 cm.

Antal besök: 826