PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, högst troligt 1900-talets andra hälft.

495200. PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, högst troligt 1900-talets andra hälft.

Pilgrimsflaska med dekor av bataljscener i underglasyrblått
Höjd 26,7 cm.

Minimalt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 26,7 cm.

Minimalt slitage.

Antal besök: 628