MATSALSGRUPP, 7 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
495181. MATSALSGRUPP, 7 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Bord med längd 139, bredd 100, höjd 74 cm
6 stolar med löstagbara sitsar, ryggstödets höjd 83, sitthöjd 45 cm.
Färgbortfall, fläckar och repor, stolarnas klädsel med fläckar, en stol med avvikande klädsel, stoppningen kraftigt torkad samt ena stolen med spricka i sitsen.