Brännmärkta Bodafors Design Folke Olsson Made in Sweden 1961. Längd 76 cm. Bredd 75 cm. Höjd 62 cm. Sitthöjd 44 cm.
Slitage och repor, blekt klädsel. Stoppning torkat.