SALVADOR DALI. Efter. ”Sång 9, Le Ciel de Venus/9. Låt, Venus Heaven ”, från La Divine Comédie/Den gudomliga komedin.
494928. SALVADOR DALI. Efter. ”Sång 9, Le Ciel de Venus/9. Låt, Venus Heaven ”, från La Divine Comédie/Den gudomliga komedin.
Salvador Dali (11.05.1904 Figueres - 23.01.1989 Figueres); färglitografi/färg träsnitt på skapade B.F.K. Rives papper, troligen daterat 1970-tal, signerat i trycket i nedre mitten, oramat. Arkmått ca.. 26 x 33 cm.