Matservis i flintgods bestående av bl. a. många tallrikar, soppterrin m. m.
27 tallrikar, diameter 24,5 cm
14 tallrikar, diameter 23 cm
7 tallrikar, diameter 26 cm
11 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm
14 assietter, diameter 19 cm
7 uppläggningsfat, längd 33 - 38,5 cm, diameter 30 - 32 cm
Terrin, längd 33 cm, höjd 23 cm
Såsskål med skador, längd 21,5 cm
Sockerskål med krackelering.
Ett drygt dussin föremål med missfärgningar och mindre avslag.
14 tallrikar, diameter 23 cm
7 tallrikar, diameter 26 cm
14 assietter, diameter 19 cm
Sockerskål med krackelering.