PARTI PORSLIN, 3 delar, Göteborg & Arabia, 1900-tal.

494522. PARTI PORSLIN, 3 delar, Göteborg & Arabia, 1900-tal.

Grötskål längd ca 25 cm, kanna höjd ca 14 cm, skål (Arabia) längd ca 21,5 cm.

Slitage, krackeleringar/sprickor, missfärgingar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 427