POTTSKÅP MED UPPSATS, gustavianskt provinsarbete, sekelskiftet 1800.

49433. POTTSKÅP MED UPPSATS, gustavianskt provinsarbete, sekelskiftet 1800.

Furu, skåp med profilerade luckor, ben med skurna kannelyrer, uppsats med tre lådor och uppfällbar skiva. Längd 75, bredd 52, höjd 94 cm.

Jämnt slitage, smärre skador, överdelens lås saknas, ingen nyckel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 131