KLÄDSKÅP, sent 1800-tal.

KLÄDSKÅP, sent 1800-tal.
494324. KLÄDSKÅP, sent 1800-tal.

Fanerat med valnöt. Beslag av mässing. En dörr med bakomliggande hyllplan. En låda över samt under dörr. Längd 81. Bredd 48. Höjd 167 cm.

Slitage. Torrsprickor och fanerskador. Nyckel saknas till en låda. Delvis senare hyllplan.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 568