494220. FICKUR, omärkt, ankargång, nyckeldragare, boett av 18k guld.
Ankargång, nyckeldragare, nyckel finns.
Innerboett av oädel metall. Slipat boettglas.
Yttre diameter ca 35 mm.
Total vikt ca 37 gram.
Slitage, mindre bucklor, senare skruv för montage av ögla, ögla ej av guld.
Nyckel/nycklar finns.