493811. TERRIN, FIGURIN samt STEKFAT, 4 delar, keramik, bland annat Rörstrand, 18/1900-tal.
2 stekfat, Rörstrand, längd 36 cm
figurin, höjd 15 cm
Terrin, höjd inklusive lock ca 14 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Stekfat med sprickor samt lagning. Nagg.