CHAMPAGEGLAS, 2+6 st, Ulrika Hydman Vallien, Kosta Boda samt okänt glasbruk, 1900-talets första hälft.

493756. CHAMPAGEGLAS, 2+6 st, Ulrika Hydman Vallien, Kosta Boda samt okänt glasbruk, 1900-talets första hälft.

Lilatonad glasmassa på fot i klarglas resp klarglas med dekor i guld av katt. Höjd 19,5 cm resp 25,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 524