LAMPOR, 3 st, lackerad plåt, en vägglampa samt två st skrivbordslampor, bl.a. Waso Ledu och HCF, 1900-tal.
493637. LAMPOR, 3 st, lackerad plåt, en vägglampa samt två st skrivbordslampor, bl.a. Waso Ledu och HCF, 1900-tal.
Två st. skrivbordslampor i lackerad plåt med ledade armar och bordsfästen, etikettmärkta HCF Denmark T85 resp. Waso Ledu type WH.
Vägglampett i lackerad plåt, med två ställbara armar.
Bruksslitage, repor, lackbortfall.
Ej funktionstestade.
Ej funktionstestade.