TAKLAMPA, glas och mässing. 1900-tal.

493625. TAKLAMPA, glas och mässing. 1900-tal.

Kantad med s.k pärlkrans bestående av stavar och kulor.
Diameter ca. 36 cm.

Enstaka delar saknas i pärlfrans. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca. 36 cm.

Antal besök: 322