MATSERVIS, 47 delar, ALP Lidköping.

493496. MATSERVIS, 47 delar, ALP Lidköping.

12 Mattallrikar diameter 25,5 cm
12 djupa tallrikar diameter 25,5 cm
12 förrättstallrikar diameter 22 cm
Terrin med lock 26 x 22 cm höjd 20 cm
Såsskål 21 x 15 cm höjd 8 cm
Tillbringare höjd 17 cm diameter 10 cm
uppläggningsfat 25 x 17,5 cm höjd 5 cm
uppläggningsfat 29 x 20 cm höjd 5,5 cm
2 st uppläggningsfat 24,5 x 15 cm höjd 3 cm
2 st uppläggningsfat 27 x 18 cm höjd 2,5 cm
uppläggningsfat 31,5 x 21 cm höjd 3 cm
uppläggningsfat 37 x 25 cm höjd 3,5 cm.

bruksskick
nagg på kanna, se bild.

Gör en kostnadsfri värdering!

Såsskål 21 x 15 cm höjd 8 cm

bruksskick
nagg på kanna, se bild.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 12 417