FOTOGRAFIER, GLASPLÅTAR samt LANTERNA MAGICA-BILDER, 1800/1900-tal.

492973. FOTOGRAFIER, GLASPLÅTAR samt LANTERNA MAGICA-BILDER, 1800/1900-tal.

Olika motiv bland annat från städer, närbilder på dekorer samt möbler.

Proveniens: Arkitekt Oskar Lindberg (1852-1916) samt fru Andrea Lindberg (1874-1954).

Se även dessa utrop.

Ej fullt genomgånget. Slitage, Nagg. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Se även dessa utrop.

Antal besök: 563