492973. FOTOGRAFIER, GLASPLÅTAR samt LANTERNA MAGICA-BILDER, 1800/1900-tal.
Olika motiv bland annat från städer, närbilder på dekorer samt möbler.
Proveniens: Arkitekt Oskar Lindberg (1852-1916) samt fru Andrea Lindberg (1874-1954).
Se även dessa utrop.
Ej fullt genomgånget. Slitage, Nagg. Fläckar.