492857. BUFFE, ek, jugend, Carlsson & Reicke möbleringsaffär, Stockholm, 1900-talets första hälft.
Buffe med hyllplan både på främre delen samt kortsidor
Längd 186, bredd 57, höjd 149 cm.
Bruksslitage, smärre märken, repor samt en spricka på luckans dekor.
Nyckel/nycklar finns.