492851. SKÅP, ek, jugend, Carlsson & Reicke möbleringsaffär, Stockholm, 1900-talets första hälft.
3 bakomliggande hyllplan, 2 lådor nertill. Ingår, långa fötter med höjden 15 cm.
Längd 126, bredd 54, höjd 198 cm.
Bruksslitage, mindre märken samt 2 mindre avslag. Ett på höger dörr längs ner samt ett på vänster sida högt upp e i kant.
Nyckel/nycklar finns.