492838. PORSLIN, 6 delar, Rörstrand samt GEFLE.
Karott, "Domino", Rörstrand, höjd inklusive lock ca 15 cm.
Servisdelar, "Pigg", Gefle, Uppsala Ekeby.
Kanna, höjd 16 cm.
Uppläggningsfat, 25 x 29 cm samt 23 x 20 cm.
Assietter, 2 stycken, diameter 18 cm.
Bruksslitage, nagg förekommer.
Karotten i fint skick.
Kanna, höjd 16 cm.
Karotten i fint skick.