SKÅP, ek, "Calmare nyckel", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

492437. SKÅP, ek, "Calmare nyckel", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

Fanerat i ek. Under samt överdel med dörrpar. Bakomliggande hyllinredning. Två lådor. Längd 116, bredd 45, höjd 174.

På övre skåpens ena kortsida finns tre borrhål samt fanérbortfall, i övrigt smärre slitage, tillverkarmärkning saknas.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 666