SALONGSBORD, samt stolar, 4 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.

492436. SALONGSBORD, samt stolar, 4 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.

Bord med längd 101, bredd 70, höjd 73 cm
3 stolar med klädda stoppade sitsar, ryggstödets höjd 91, sitthöjd 46 cm.

Sprickor, repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sprickor, repor och märken.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 299