49231. SKEDAR, 7 st, silver, bland annat Nordin och Fernqvist, Sundsvall. 1800-tal. Vikt 235 gram.
2 skedar Erik Nordin, Sundsvall, 1 sked Olof Abel Fernqvist, Sundsvall, 1 sked Lars Löfgren, Hudiksvall.
2 skedar MLG (utan kontrollstämlar) , 1 sked NIH.
Längd 20 - 21 cm.
Slitage, bucklor, monogramgravyrer.