492231. MATSERVIS, 58 delar, porslin, Art Deco, Lidköping, 1930/40-tal.
12 mattallrikar
12 assietter
11 mindre tallrikar
12 djupa tallrikar
terrin
tillbringare
gräddkanna
sockerskål
2 uppläggningsskålar
såsskål
4 uppläggningsfat.
Bruksslitage. Lock till sockerskål saknas.