MENCI CLEMENS CRNCIC (1865-1930). Segelskutor vid klippig kust. Olja på duk.

492178. MENCI CLEMENS CRNCIC (1865-1930). Segelskutor vid klippig kust. Olja på duk.

Signerad Menci Cl. Crncic. Påskrift samt datering 1906 a tergo. 52 x 196 cm.

Omfattande krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Omfattande krackeleringar.

Antal besök: 2 445