492037. LJUSSTAKAR, 4 st. Mässing, delvis skeppsljusstakar, 1900-tal.
2 stycken skeppsljusstakar, höjd 18 cm
Nattljusstake med höjden 7,5 cm
Stumpstake, för ljus med diameter 1 cm, höjd 20 cm.
Glaskupan med små avslag längst övre mynning, i övrigt ytslitage.