SOFFA, troligen "Tonado", Eric Merthen, IRE möbler, Skillingaryd, 1900-talets andra hälft.

491968. SOFFA, troligen "Tonado", Eric Merthen, IRE möbler, Skillingaryd, 1900-talets andra hälft.

Rosaröd klädsel, mönstrad. Läderremmar i rygg.
Längd ca 193 cm.

Slitage, fläckar, saknar möjligen kuddar. Möjligen senare remmar i sitts. Knappar saknas. troligen senare kuddar, klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 193 cm.

Antal besök: 1 685