LJUSPLÅTAR, 4 st, mässing, 1900-talets andra hälft.

491752. LJUSPLÅTAR, 4 st, mässing, 1900-talets andra hälft.

Text a tergo: Kopia 1962 av ljusstake (1700-tal) från Claestorp nu på Nyköpingshus. En ljusplåt etikettmärkt Mitab Karlshamn
Diameter ca 26 cm.

Bruksslitage, fläckar, sliten lack.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 26 cm.

Antal besök: 2 910