KAFFEKOPPAR MED FAT, 4+4 st, porslin, "Golden Sun", Sigvard Bernadotte, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.

491739. KAFFEKOPPAR MED FAT, 4+4 st, porslin, "Golden Sun", Sigvard Bernadotte, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.

Märkta undertill.
4 st tekoppar, höjd 9 - 9,5 cm.
4 tefat, diameter 16,5 - 17 cm.

Bruksslitage, spricka i ett fat, 2 nagg på en kopp samt 3 st nagg på ett fat, glasyrsläpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkta undertill.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 864