491739. KAFFEKOPPAR MED FAT, 4+4 st, porslin, "Golden Sun", Sigvard Bernadotte, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Märkta undertill.
4 st tekoppar, höjd 9 - 9,5 cm.
4 tefat, diameter 16,5 - 17 cm.
Bruksslitage, spricka i ett fat, 2 nagg på en kopp samt 3 st nagg på ett fat, glasyrsläpp.