SPEGELLAMPETTER, för 2 ljus, ett par snarlika, bronserade och förgyllda. Rokoko, 1700-tal.

491462. SPEGELLAMPETTER, för 2 ljus, ett par snarlika, bronserade och förgyllda. Rokoko, 1700-tal.

Ca 69 X 38 cm.
Svängda ljusarmar av mässing.
Den ena spegel med fasettslipat glas.
Ett glas senare.

Bruksslitage, smärre skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 69 X 38 cm.
Svängda ljusarmar av mässing.
Ett glas senare.

Bruksslitage, smärre skada.

Antal besök: 1 892