KISTA, originalmålad av far och son Jöns Persson, Mårten Jönsson, Österlen märkt ULD daterad 6/4 1858.

491246. KISTA, originalmålad av far och son Jöns Persson, Mårten Jönsson, Österlen märkt ULD daterad 6/4 1858.

Kista ek, med ovanlig bottenfärg, originalmålad
Längd 138 cm
Bredd 62 cm
Höjd 76 cm.

Saknas nyckel och lås, skadat smides band.
Ålders relaterat slitage
Nockstödet medföljer ej.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 138 cm
Bredd 62 cm
Höjd 76 cm.

Ålders relaterat slitage
Nockstödet medföljer ej.

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 099