BORDSUPPSATS, 3 delar, marmor och patinerad metall, Art Deco, 1920-/30-tal.
491032. BORDSUPPSATS, 3 delar, marmor och patinerad metall, Art Deco, 1920-/30-tal.
Skrivställ med två bläckhorn och pennställ. Dekor av kvinnofigur spelandes harpa. Läskvagga och brevställ med detaljer av kromad metall. Skrivställets längd ca 32 cm.
Bruksslitage. En insats till ett bläckhorn saknas. Harpa med böjda strängar. Brevpress med nagg.