VÄGGPLAKETTER, 2 st. Keramik. Ulla Winblad Allingsås samt Norrmans Motala, 1900-tal.

490723. VÄGGPLAKETTER, 2 st. Keramik. Ulla Winblad Allingsås samt Norrmans Motala, 1900-tal.

Väggplakett, Allingsås keramik, motiv av ett par fåglar
Höjd 30, bredd 21 cm
Väggplakett, Norrmans Motala, motiv av fåglar bland trädgrenar
Höjd och bredd 26 cm.

Slitage, främst på kortsidorna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 30, bredd 21 cm
Höjd och bredd 26 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 666