MATBORD, Axel Einar Hjorth, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1920-/30-tal.

490472. MATBORD, Axel Einar Hjorth, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1920-/30-tal.

Fanerat med bonad björk. Delvis skuren dekor. Två utdragbara skivor a 58 cm vardera. Längd 145. Bredd 80. Höjd 76 cm.

Slitage. Repor och märken. Fläckad skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 959