ORNAMENT, jade, Kina, antagligen 1900-tal.

490427. ORNAMENT, jade, Kina, antagligen 1900-tal.

Ornament i jade föreställande två c-formade drakar, antagligen 1900-tal men möjligen tidigare
Bredd 20,5 cm
Höjd 16 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd 20,5 cm
Höjd 16 cm.

Slitage.

Antal besök: 462