MJÖLKANNA, Rörstrand.

MJÖLKANNA, Rörstrand.
490264. MJÖLKANNA, Rörstrand.

Tidigt 1900-tal, form av gris.
I botten stämplad Rörstrand.
Höjd 23 cm.

Glasyr med krackelringar.

Gör en kostnadsfri värdering!
490264. MJÖLKANNA, Rörstrand.

I botten stämplad Rörstrand.
Höjd 23 cm.

Glasyr med krackelringar.

Västerviks Auktionsbyrå
Antal besök: 365