Höjd 30 cm.
Proveniens: Har enligt etikett tillhört samlingarna på Museum of Royal Worcester, England. Porslinsfabriker köpte in kinesiska modeller av hög kvalitet som förebild och referens till sin egna produktion.
Smärre bruksslitage.
Höjd 30 cm.
Smärre bruksslitage.