PIGTITTARE, allmoge, 1700/1800-tal.

489996. PIGTITTARE, allmoge, 1700/1800-tal.

Skuren, delvis genombruten dekor. Två lådor.

Längd 60 cm. Bredd 28 cm. Höjd 72 cm.

Färgspår. Åldersrelaterat bruksslitage. Senare spegelglas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 684