SKULPTURER, 2 st. Snidat trä, fågel samt elefant, 1900-tal.

489958. SKULPTURER, 2 st. Snidat trä, fågel samt elefant, 1900-tal.

Fågel, höjd 75 cm
Elefant, höjd 38 cm.

Smärre slitage samt märken. Fågeln med ifyllt kvisthål samt spricka i stjärtfjäder, Elefanten med mindre spricka i en bete samt betar lite avslagna längst ut.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fågel, höjd 75 cm
Elefant, höjd 38 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 796