SKULPTURER, 2 st. Snidat trä, fågel samt elefant, 1900-tal.
489958. SKULPTURER, 2 st. Snidat trä, fågel samt elefant, 1900-tal.
Fågel, höjd 75 cm
Elefant, höjd 38 cm.
Smärre slitage samt märken. Fågeln med ifyllt kvisthål samt spricka i stjärtfjäder, Elefanten med mindre spricka i en bete samt betar lite avslagna längst ut.
Fågel, höjd 75 cm
Elefant, höjd 38 cm.