489896. TEKOPPAR med FAT, SMÖRASK, SKÅL, 5 delar, "Zebra", Eugen Trost, "Picknick", Marianne Westman mm.
2 tekoppar höjd ca 8 cm samt ett tefat diameter 15,5 cm "Zebra".
Smörask "Picknick" längd 15,5 cm.
Skål signerad diameter 16,5 cm.
En kopp med spricka, nagg och krackelyr, en kopp med ett par mikroskopiska glasyrmärken samt litet nagg undertill.
Smörask med fläckar.