TALLRIKSKALENDER, porslin samt trä, Carl Larsson, Bradford Exchange, 1900-tal.

489883. TALLRIKSKALENDER, porslin samt trä, Carl Larsson, Bradford Exchange, 1900-tal.

12 tallrikar med månader, dekor av Carl larsson, diameter 15 cm
Tillhörande tallriksställ, höjd 60, bredd 25,5 cm.

Smärre slitage samt mindre sprickor i träställningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 881